X
تبلیغات
رایتل

شبکه های اجتماعی و حیایی که ستون روابط انسانی و خانوادگی ماست


انسان موجودی اجتماعی است و همواره تمایل به حضور در اجتماع و اطلاع از رویدادها و اخبار پیرامون خود داشته است.

با توجه به گسترش فناوری و ظهور اشکال متفاوت و البته بسیار سریع اطلاع رسانی و ارتباطات، این خواسته ی فطری، هر روز رنگ و بوی تازه ای به خود می گیرد و این روزها تب استفاده از شبکه های اجتماعی در تلفن همراه به سرعت، افراد جامعه را در بر گرفته است.

حضور و فعالیت در چنین شبکه هایی همچون هر پدیده ی دیگری در برگیرنده ی فواید و آسیب هایی خواهد بود.

این نرم افزارها ارتباط بین آشنایان را بسیار سریع و کم هزینه نموده و از این جهت بسیار جذاب می نمایند، اما این میان حقایقی هم هست که نیازمند توجه بسیار می باشد ؛ حقایقی همچون کمتر بودن حجب و حیا در مکالمات غیرحضوری!

ناگفته پیداست وقتی حضور فیزیکی طرف مقابل را در کنار خود نداشته باشیم ، بسیار راحت تر و بی پرده تر و کم حیاتر با او یا درباره ی او صحبت می کنیم.

هر کدام از ما این حس را سالهای سال است که در تماس های تلفنی در مقایسه با دیدارهای حضوری تجربه کرده ایم و این روزها در انواع مختلف ارتباطات به اصطلاح "چت” به تجربه نشسته ایم.

این بی پرده بودن به خصوص در ارتباط با جنس مخالف با توجه به آموزه های دینی ما و اصول اثبات شده ی علوم روانشناسی و البته ژنتیک، بی شک به نازک شدن و حتی پاره شدن پرده ی حیا در جامعه منتهی خواهد شد ؛ حیایی که ستون روابط انسانی و خانوادگی ماست.

گذشته از تاثیرات اخلاقی، در این مطلب بنا داریم به بررسی تاثیرات سیاسی و جهانی چنین شبکه هایی و علی الخصوص اپلیکیشن پرطرفدار واتس اپ بپردازیم.

در سالیان گذشته، از فضای مجازی به عنوان یک تهدید نام برده می شد اما حضور پرقدرت و تاثیرگذار افراد مومن و معتقد کشورمان در این عرصه کار را به جایی رساند که فضای مجازی عرصه ای شد برای تبلیغ و ترویج عقاید اسلامی و گسترش تفکر انقلابی در تمام جهان.

در چنین موقعیتی بود که شبکه های اجتماعی موبایل پا به عرصه گذاشته و خیلی سریع در میان افراد برای خود جایی باز کردند.

شبکه هایی که ثبت نام در آنها نیازمند به ثبت شماره موبایل در بانک اطلاعاتی آن "اپلیکیشن” بود و این آغاز تخلیه اطلاعاتی اعضاست…!!!؟؟؟

هر عضو، شخصاً اجازه دسترسی به تمام اطلاعات گوشی تلفن همراه خود را، که سال ها آن را شخصی ترین وسیله ی خود می دانسته، به شرکتی که نمی داند کیست و کجاست می دهد!!! شرکت هایی که البته با کمی تحقیق مشخص می شود بدون واسطه یا با یکی دو واسطه متعلق به صهیونیست ها می باشند!!!

* در این مرحله با چند مدل توجیه روبرو می شویم:

  

۱- مگه ما رو گوشیمون چی داریم که بترسیم یا به درد کسی بخوره!!!

۲- حرفای ما دست صهیونیستا بیوفته بهتره تا نظام اونا رو کنترل کنه!!!

۳- می دونیم مطالب و اطلاعاتمون دست صهیونیستا میوفته ولی ما داریم انقلاب رو ترویج می کنیم ؛ واسه مبارزه باید هزینه داد!!!

 

پاسخ مورد اول: شاید شما روی گوشیتان چیز قابل پنهان کردنی نداشته باشید ولی چه ما بخواهیم و چه نخواهیم، چه بدانیم و چه ندانیم، هر صحبت و نظر و حتی شوخی کوچک ما برای تحلیل گران جهانی به منزلۀ یک کد از وضعیت تفکر ایرانی هاست ؛ و ابتدایی خواهد بود برای برنامه ریزی یک نقشه ی دشمنانه!!!؟

پاسخ مورد دوم: امکانات و علم اطلاعاتی نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران، آنقدر پیشرفت کرده است که صحبت های شما در آن فضاها را نیز در صورت تمایل و نیاز، به راحتی کنترل می نمایند، پس این اصلاً راه خوبی برای فرار از ممیزی نمی باشد.

پاسخ مورد سوم: می توان گفت هدف اصلی از نگارش این متن پاسخ به این دسته از کاربران می باشد، کاربرانی که با انگیزه های الهی و با خیال تحکیم پایه های انقلاب، جذب نیرو و …..، وارد چنین شبکه هایی می شوند.

واقعیت این است که در دنیای کنونی، هر چیزی که در اینترنت نشانی از آن نباشد در وجودش تردید می شود و نشان موجودات در اینترنت نیز با استفاده از موتور سرچ ها نمایان می گردد.

بر اساس یک قانون نانوشته، هر کداممان هر چه در مورد مطلبی بیشتر و سریعتر به اطلاعات دست پیدا کنیم آن را مستندتر خواهیم دانست.

* دقت کنید

نوشته ها و مطالب شما در واتس آپ، در لیست موتور سرچ ها قابل مشاهد نیستند!!! پس…..

پس می توان گفت چنین مطالبی اصلاً وجود ندارند!!!

* دقت کنید

مطالبی که در وب سایت ها، وبلاگ ها یا حتی شبکه های اجتماعی اینترنتی نوشته می شوند، برای افراد مختلف قابل دسترسی می باشند و ممکن است مثلاً فردی در آمریکای شمالی با سرچ کلمه ای خاص به مطلب شما در ایران دسترسی پیدا کند و نوشته ها و عقاید شما را بخواند و همین دسترسی اتفاقی می تواند آغاز یک ارتباط و تاثیرگزاری بزرگ باشد و این یعنی همان هدف ما در صدور انقلاب، کاری که بچه های مذهبی ما بسیار عالی در فضای مجازی به آن مشغول بودند و اما…..

اما واتس آپ را می توان حربه ی کوبنده ی دشمن در مقابله با نفوذ پرقدرت نیروهای معتقد ایرانی در جوامع جهانی دانست، زیرا…..

زیرا حقیقت آن است که واتس آپ، افراد را به خودشان مشغول می کند!

عده ای که همگی شماره ی تلفن هم را دارند و معمولاً با هم اشتراکات فراوان اعتقادی دارند، گرد هم جمع می شوند و خودشان برای خودشان حرف می زنند! خودشان خودشان را هدایت می کنند! خودشان و در بین خودشان با شدت و استدلال های محکم به نقد طرف دیگری که نیست و نخواهد بود و نخواهد شنید می پردازند! و…..

و در نهایت، بیشترین تاثیرگزاری مورد تصور برای چنین فعالیتی، روی افرادی با عقاید دیگر اما هموطن خود خواهد بود و در هر حالت، از صدور انقلاب فاصله خواهند گرفت!

آن هم درست در لحظه ای که به بیان شیوای رهبر معظم انقلاب اسلامی ” در پیچ تاریخی هستیم” و خودشان در اقدامی پیامبرگونه و پیشروانه، مستقیماً به جوانان اروپا و آمریکا نامه می نویسند ؛ درست در لحظه ای که منطقه درگیر و دار بیداری اسلامی ست و جوانان منطقه، تشنه ی یک پیام انقلابی و استدلال اسلامی، از ایران به عنوان پیش قراول انقلاب اسلامی هستند.

و درست در میان این لحظات استثنائی، خیلی ها به خیال خود در میدان مبارزه هستند و اما خود را از فضای وبلاگ ها و شبکه های جهانی جدا کرده و سرگرم واتس آپ شده اند و سرگرم فعالیت هایی که نتیجه ی جهانی ندارند و نخواهند داشت، درست مثل قایق رانی ؛ که با شدت پارو می زند اما بند قایقش را به اسکله محکم کرده اند!!!

* پیشنهاد:

تنها نکته ی خوب و کارکرد مفید شبکه های اجتماعی موبایل، هماهنگی و اطلاع رسانی برنامه های خاص مربوط به یک قشر خاص که با همدیگر از جهتی اشتراک دارند می باشد.

برای استفاده از این مزیت، می توان، و باید از اپلیکیشن های تولید داخل با سرور و بانک اطلاعاتی موجود در داخل کشور استفاده کرد.

اینکه مثلاً ما این هفته یک شنبه، سر ساعت سه، با هم جلسه داریم تنها به خودمان مربوط است و هیچ نیازی نیست دو دستی علایقمان را در اختیار دشمنان انقلابمان قرار دهیم.

پس چه بهتر چنین هماهنگی هایی را نیز از طریق اپلیکیشن های داخلی انجام دهیم، نه واتس آپ صهیونیستی!!![ 1394/02/21 ] [ 17:45 ] [ خادمة الزهرا ]
  • کد نمایش افراد آنلاین